Preskočiť navigáciu
Minister Miroslav Lajčák počas tlačovej konferencie ku SKPRES.

1. júla

Rok do slovenského predsedníctva v Rade EÚ

Bratislava (1. júla) –„ Prípravy na predsedníctvo SR v Rade Európskej únie napredujú v súlade s naplánovaným harmonogramom,“ uviedol dnes po rokovaní vlády v Bratislave podpredseda vlády a minister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Miroslav Lajčák. Kabinet pred tým schválil vytvorenie pozície splnomocnenca vlády pre predsedníctvo, do ktorej vymenoval doterajšieho stáleho predstaviteľa SR pri EÚ v Bruseli Ivana Korčoka. Vláda tiež schválila materiál súvisiaci s pripravovaným programom 18-mesačného predsedníctva tzv. Tria, čo sú tri po sebe nasledujúce polročné predsedníctva členských krajín – v tomto prípade Holandska, Slovenska a Malty.

Stretnutie s veľvyslancami krajín EÚ v Modre/ Meeting with ambassadors from the EU countries in Modra.

1. júla

Minister M. Lajčák s veľvyslancami krajín EÚ

Podpredseda vlády a minister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Miroslav Lajčák bol v utorok 30. júna hosťom stretnutia veľvyslancov krajín EÚ akreditovaných pre Slovensko s najvyššími predstaviteľmi krajiny. Stretnutie, ktoré diplomati organizujú pravidelne s jednotlivými predstaviteľmi SR, sa tento raz konalo v Modre pri príležitosti končiaceho sa predsedníctva Lotyšska v Rade EÚ, ako aj končiaceho sa predsedníctva SR vo Vyšehradskej štvorke.

Budova MZV SR

1. júla

Vyhlásenie MZVaEZ SR k luxemburskému predsedníctvu

Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí SR víta priority luxemburského predsedníctva v Rade Európskej únie, ktoré sa začalo dnes (1. júla 2015) a potrvá do 31. decembra 2015. Oceňujeme, že program luxemburského predsedníctva zohľadňuje strategické priority, ktoré stanovila Európska rada v júni 2014 na ďalšie päťročné obdobie.

Miroslav Lajčák na neformálnom stretnutí ministrov zodpovedných za rozvojovú spoluprácu, Tidewater.

29. júna

SR po prvý raz na prestížnom podujatí o rozvojovej pomoci

O skúsenostiach a ambíciách Slovenska pri poskytovaní rozvojovej pomoci hovoril podpredseda vlády a minister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Miroslav Lajčák dnes (29. júna) na neformálnom stretnutí ministrov zodpovedných za rozvojovú spoluprácu, vedúcich rozvojových agentúr členských krajín OECD a vysokých predstaviteľov medzinárodných rozvojových organizácií v holandskom meste Oud Poelgeest.

V nedeľu 28. júna pristál v Bratislave špeciál s turistami z Tuniska.

28. júna

Príchod turistov evakuovaných z Tuniska

Prvá skupina slovenských dovolenkárov prepravovaných z Tuniska vládnym leteckým špeciálom dorazila dnes (28. júna) krátko po polnoci do Bratislavy. Lietadlo Letky Ministerstva vnútra SR prepravilo z tuniského Monastiru 116 občanov, ktorí sa v dôsledku piatkového teroristického útoku v meste Súsa rozhodli vrátiť predčasne domov. Evakuáciu koordinoval na mieste slovenský konzul, ktorý na pokyn podpredsedu vlády a ministra zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Miroslava Lajčáka vycestoval z egyptskej Káhiry, odkiaľ SR diplomaticky a konzulárne pokrýva Tunisko.

Facebook

Kam potrebujete víza

Čo vieme v zahraničí pre vás urobiť
Overovanie dokladov
FAQ.jpg

v núdzi (24 hodín, 7 dní)

Telefón  +421 2 5978 5978

Telefón  +421 906 07 5978
Facebook Twitter RSS Flickr
Aktuality
Vyhlásenia a stanoviská
Kalendár akcií
Dotácie
Listina diplomatického zboru

ĎALŠIE AKTUALITY

SKPRES2016_logo.jpg

v4_WEB_mzv.png
GLOBSEC