Preskočiť navigáciu
Miroslav Lajčák predsedal na okraj VZ OSN v New Yorku ministerskému stretnutiu o prepojení reformy bezpečnostného sektora a novoschválených Cieľov udržateľného rozvoja.

2. októbra

SR na čele medzinárodnej snahy o prepojenie rozvojových cieľov s reformou bezpečnostného sektora

Slovensko posúva reformu bezpečnostného sektora na pôde OSN na novú úroveň. Podpredseda vlády a minister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Miroslav Lajčák predsedal v piatok na okraj Valného zhromaždenia OSN v New Yorku ministerskému stretnutiu o prepojení reformy bezpečnostného sektora a novoschválených Cieľov udržateľného rozvoja.

Počas vystúpenia vo všeobecnej rozprave na 70. Valnom zhromaždení OSN v New Yorku.

2. októbra

M. Lajčák na VZ OSN: Silná OSN je zárukou lepšieho sveta

New York (1. októbra) – Slovensko podporuje posilnenie a zefektívnenie Organizácie spojených národov, aby svetové spoločenstvo dokázalo účinne čeliť všetkým medzinárodným výzvam. Počas vystúpenia vo všeobecnej rozprave na 70. Valnom zhromaždení OSN v New Yorku to vyhlásil podpredseda vlády a minister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Miroslav Lajčák. Podobné posolstvo následne tlmočil aj na bilaterálnom rokovaní s generálnym tajomníkom OSN Pan Ki-munom.

Na Bezpečnostnej rade OSN o tom, ako bojovať proti terorizmu na Blízkom východe.

1. októbra

Minister M. Lajčák na Bezpečnostnej rade OSN o boji proti terorizmu

New York (30. septembra) – „Bezpríkladný nárast terorizmu je jedna z najvážnejších, najšokujúcejších, najzahanbujúcejších a najbolestivejších realít 21. storočia,“ uviedol v stredu na pôde Bezpečnostnej rady OSN v New Yorku podpredseda vlády a minister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Miroslav Lajčák.

Na slávnostnej recepcii s prezidentom Barackom Obamom a prvou dámou Michelle Obamovou po skončení úvodného dňa všeobecnej rozpravy na Valnom zhromaždení OSN v New Yorku.  Foto: Official White House Photo/Lawrence Jackson

30. septembra

M. Lajčák v New Yorku o Ukrajine aj o nešírení jadrových zbraní

New York (29. septembra) – „Slovensko je rozhodný zástanca Zmluvy o všeobecnom zákaze jadrových skúšok a podporuje jej uvedenie do platnosti čo najskôr.“ Na Konferencii OSN k uľahčeniu nadobudnutia účinnosti tejto zmluvy to uviedol podpredseda vlády a minister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Miroslav Lajčák. Konferenciu zvolal na okraj Valného zhromaždenia OSN v New Yorku generálny tajomník OSN Pan Ki-mun.

Slovenská delegácia na otvorení Valného zhromaždenia OSN.

29. septembra

Minister M. Lajčák na otvorení všeobecnej rozpravy 70. Valného zhromaždenia OSN

New York (28. septembra) - Podpredseda vlády a minister zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky Miroslav Lajčák sa v pondelok v New Yorku zúčastnil na otvorení všeobecnej rozpravy jubilejného 70. Valného zhromaždenia OSN. Rozpravu otvoril generálny tajomník OSN Pan Ki-mun a v jej úvode vystúpil aj americký prezident Barack Obama, čínsky prezident Si Ťin-pching i ruský prezident Vladimír Putin. Minister M. Lajčák vystúpi v mene Slovenskej republiky vo štvrtok.

Facebook

Kam potrebujete víza

Čo vieme v zahraničí pre vás urobiť
Overovanie dokladov
FAQ.jpg

v núdzi (24 hodín, 7 dní)

Telefón  +421 2 5978 5978

Telefón  +421 906 07 5978
Facebook Twitter RSS Flickr
Aktuality
Vyhlásenia a stanoviská
Kalendár akcií
Dotácie
Listina diplomatického zboru

ĎALŠIE AKTUALITY

SKPRES2016_logo.jpg

Ako podnikať v zahraničí?