Preskočiť navigáciu
Následky zemetrasenia v Nepále, ilustračné foto ČTK

26. apríla

Sústrastný telegram do Kathmandú

Podpredseda vlády a minister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Miroslav Lajčák poslal dnes (26. apríla) sústrastný telegram svojmu nepálskemu partnerovi Mahendrovi Bahadurovi Pandeyovi v súvislosti s prírodnou katastrofou, ktorá postihla krajinu. "S hlbokým zármutkom a ľútosťou som prijal správu o početných ľudských obetiach, množstve zranených a závažných materiálnych škodách spôsobených ničivými zemetrasením v Nepále.

Prednáška a diskusia o vzťahoch EÚ s Ruskom na Kalifornskej univerzite v Berkeley

25. apríla

Minister M.Lajčák na Kalifornskej univerzite v Berkeley

Berkeley (Kalifornia, 24.apríla) - „Lepšie prepojenie univerzít so súkromným sektorom je zásadným predpokladom pre úspešnú ekonomiku postavenú na inováciách a moderných technológiách,“ konštatoval počas návštevy prestížnej Kalifornskej univerzity v Berkeley podpredseda vlády a minister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Miroslav Lajčák. Univerzita sa v celosvetovom meradle dlhodobo umiestňuje na popredných priečkach kvality vzdelania aj inovácií. Užitočné zázemie na nej nachádzajú startupy, čo sú začínajúce firmy, ktoré prichádzajú s inovatívnymi riešeniami a prispievajú k rozvoju odvetví s vysokou pridanou hodnotou...

Ilustračné foto/Illustration photo

24. apríla

Vyhlásenie MZVaEZ SR k prejazdu motorkárskeho klubu Noční vlci

V reakcii na obavy osobností, ktoré vyjadrili svoj názor na prejazd motorkárskeho klubu Noční vlci, považujeme za potrebné zdôrazniť, že Slovenská republika je právny štát a štátne inštitúcie môžu konať len v medziach zákona. Čo sa týka MZVaEZ, faktom je, že nikto z účastníkov prejazdu cez SR nepožiadal naše úrady o vydanie slovenského víza...

Minister Miroslav Lajčák s predstaviteľmi úspešného slovenského startupu Droppie na prezentácii v Silicon Valley.

24. apríla

Presadzovanie slovenských moderných technológií v Silicon Valley

Palo Alto, Kalifornia (23. apríla) - Otvorením vôbec prvej spoločnej prezentácie start-upov z Vyšehradskej štvorky v americkom Silicon Valley a stretnutím s predstaviteľmi telekomunikačného gigantu AT&T začal podpredseda vlády a minister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Miroslav Lajčák dvojdňovú návštevu najľudnatejšieho štátu USA - Kalifornie. V meste Palo Alto, ktoré leží v inovačnom a technologickom centre Silicon Valley neďaleko San Francisca, otvoril historicky prvý spoločný projekt V4 pod názvom „We4Startups“. V rámci neho predstavili vybrané slovenské, české, maďarské a poľské start-upy svoju činnosť a zámery miestnej komunite investorov a podnikateľov.

Podpis Memoranda o porozumení medzi Slovenskom a Spojenými arabskými emirátmi.

22. apríla

SR a Spojené arabské emiráty prehĺbia ekonomickú spoluprácu

Podpredseda vlády a minister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Miroslav Lajčák podpísal dnes (22. apríla) v Bratislave Memorandum o porozumení medzi vládou Slovenskej republiky a vládou Spojených arabských emirátov (SAE) o založení Spoločného hospodárskeho výboru. Za SAE dokument podpísal minister hospodárstva Sultán bin Sajíd al Mansúrí, ktorý je na historicky prvej návšteve Slovenska.

Facebook

Kam potrebujete víza

Čo vieme v zahraničí pre vás urobiť
Overovanie dokladov
FAQ.jpg

v núdzi (24 hodín, 7 dní)

Telefón  +421 2 5978 5978

Telefón  +421 906 07 5978
FacebookTwitterRSSFlickr
Aktuality
Vyhlásenia a stanoviská
Kalendár akcií
Dotácie
Listina diplomatického zboru

ĎALŠIE AKTUALITY

SKPRES2016_logo.jpg

v4_WEB_mzv.png
LUDSKE_prava_ocami_deti.jpg