Preskočiť navigáciu
Minister Miroslav Lajčák a John Baird, minister zahraničných vecí Kanady, počas návštevy na MZVaEZ SR.

23. apríla

M. Lajčák po stretnutí s kanadským partnerom: „Máme záujem na tom, aby demokratická Ukrajina uspela“

Podpredseda vlády a minister zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky Miroslav Lajčák sa dnes (23. apríla) stretol s kanadským ministrom zahraničných vecí Johnom Bairdom, ktorý je na pracovnej ceste po krajinách strednej a východnej Európy. Partneri sa na stretnutí zhodli, že potenciál rozvoja vzťahov Kanady a Slovenska vidia v ekonomickej oblasti a rozvoji hospodárskych vzťahov – Kanada je pre Slovensko dlhodobo perspektívny partner.

Minister zahraničných vecí Miroslav Lajčák a Theodore Sedgwick, veľvyslanec spojených štátov počas návštevy na MZVaEZ SR.

22. apríla

Minister Lajčák prijal amerického veľvyslanca: diskutovalo sa najmä o Ukrajine

Podpredseda vlády a minister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Miroslav Lajčák dnes (22. apríla 2014) prijal veľvyslanca Spojených štátov amerických v SR Theodora Sedgwicka. V nadväznosti na nedávne rokovania ministra M. Lajčáka na Ukrajine sa americký veľvyslanec zaujímal o jeho hodnotenie aktuálnej situácie a možnosti jej ďalšieho vývoja. Partneri sa venovali aj dopadom diania na Ukrajine na energetickú bezpečnosť a možnostiam realizácie reverzných dodávok plynu cez SR. USA otázku pozorne sledujú a oceňujú konštruktívny prístup a pozíciu SR.

Štátny tajomník Peter Burian a Jelena Kupčina, námestníčka MiZV Bieloruska počas oficiálnej návštevy na MZVaEZ SR.

22. apríla

Štátny tajomník P. Burian rokoval s námestníčkou ministra zahraničných vecí Bieloruskej republiky Jelenou Kupčinou

Štátny tajomník Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky Peter Burian dnes (22. apríla 2014) prijal delegáciu vedenú námestníčkou ministra zahraničných vecí Bieloruskej republiky Jelenou Kupčinou. Partneri počas stretnutia nadviazali na dialóg odštartovaný na ich úrovni počas minuloročnej návštevy štátneho tajomníka v Minsku. Delegácie potvrdili záujem o rozšírenie vzájomného dialógu, ktorý bude prospešný nielen pre výmenu názorov o aktuálnych bilaterálnych a zahranično-politických otázkach, ale tiež pre rozvoj komplexnejšej spolupráce v hospodárskej oblasti.

Minister M. Lajčák na rokovaní s rezortným partnerom Mexika José Antoniom Meade Kuribreňom.

16. apríla

M. Lajčák rokoval s mexickým partnerom José Antoniom Meade Kuribreňom

Podpredseda vlády a minister zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky Miroslav Lajčák v utorok (15. apríla 2014) v rámci pracovného programu na prvom zasadnutí „Globálneho partnerstva pre efektívnu rozvojovú spoluprácu na vysokej úrovni“ v Mexiko City rokoval s rezortným partnerom hostiteľskej krajiny José Antoniom Meade Kuribreňom. Ministri potvrdili záujem o pokračovanie bilaterálneho dialógu medzi Slovenskom a Mexikom a dohodli sa na realizácii viacerých návštev slovenských a mexických predstaviteľov do roku 2015.

Ilustračné foto/Illustration photo: Ladislav Ballek, ČTK/Doležal Michal

15. apríla

Sústrastný telegram M. Lajčáka k úmrtiu Ladislava Balleka

Podpredseda vlády a minister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Miroslav Lajčák zaslal dnes (15. aprIla 2014) sústrastný list vdove po zosnulom spisovateľovi a veľvyslancovi SR v Prahe Ladislavovi Ballekovi. Píše sa v ňom: "S nesmiernym zármutkom som prijal správu o úmrtí bývalého veľvyslanca Slovenskej republiky v Prahe, Ladislava Balleka. Vnímal som ho ako osobnosť, ako človeka, ktorý vzbudzoval u ľudí prirodzený rešpekt nielen tým, čo v živote dokázal, ale aj ako sa k nim správal.

Facebook

Kam potrebujete víza

Čo vieme v zahraničí pre vás urobiť
Overovanie dokladov
FAQ.jpg

v núdzi (24 hodín, 7 dní)

Telefón  +421 2 5978 5978

Telefón  +421 906 07 5978
FacebookTwitterRSS
Aktuality
Vyhlásenia a stanoviská
Kalendár akcií
Listina diplomatického zboru

ĎALŠIE AKTUALITY

86084285.png

Ako podnikať v zahraničí?
LUDSKE_prava_ocami_deti.jpg