Domov

Ministerstvo zahraničných vecí
a európskych záležitostí SR

Rezort diplomacie zastupuje záujmy Slovenska vo svete. Poskytuje ochranu a pomoc slovenským občanom v zahraničí a podporuje medzinárodnú obchodnú výmenu. Viac o poslaní ministerstva.

Aktuálne

07.06.2023 Azerbajdžan

Minister zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky Miroslav Wlachovský prijal 7. júna 2023 v Bratislave ministra zahraničných vecí Azerbajdžanskej republiky Džejhuna Bajramova, ktorý je na oficiálnej návšteve Slovenska. Partneri rokovali o možnostiach ďalšieho posilňovania vzťahov a rozvoja bilaterálnej spolupráce, a to najmä v ekonomickej či energetickej oblasti.

06.06.2023

Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky víta zvolenie piatich členských štátov Organizácie Spojených národov (OSN) za členov Bezpečnostnej rady OSN na obdobie 2024-2025.

01.06.2023

Minister zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky Miroslav Wlachovský sa zúčastnil na dvojdňovom neformálnom ministerskom stretnutí Severoatlantickej aliancie (NATO) v nórskom Osle, ktoré sa skončilo 1. júna 2023.

30.05.2023 Izrael

Minister zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky Miroslav Wlachovský rokoval 30. mája 2023 v Bratislave s ministrom zahraničných vecí Izraelského štátu Elim Cohenom.

30.05.2023 Vatikán

Minister zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky Miroslav Wlachovský sa v utorok 30. mája 2023 v Bratislave stretol s vatikánskym sekretárom pre vzťahy so štátmi, arcibiskupom Paulom Richardom Gallagherom. Diskutovali o vzájomných vzťahoch a spolupráci, humanitárnych aktivitách či vývoji situácie v súvislosti s pokračujúcou ruskou agresiou proti Ukrajine.

1 / 5

Priority slovenskej zahraničnej politiky


V centre pozornosti

Vyhlásenia a stanoviská, kontakty a užitočné odkazy. Odpovede na najčastejšie klamlivé tvrdenia o súčasnej situácii na Ukrajine. 
Predstavujeme magazín Art.Ex zameraný na prezentáciu slovenského umenia v zahraničí a kultúrnu diplomaciu. Art.Ex prináša správy o úspešných umeleckých projektoch, ktoré Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí SR organizuje v zahraničí.
Letná škola diplomacie Štefana Osuského je určená študentom, študentkám a mladým profesionálom, ktorí sa zaujímajú o medzinárodné vzťahy a o slovenskú zahraničnú a európsku politiku a sú na začiatku svojej profesionálnej kariéry
 


Neprehliadnite

5.
júna
Štátna tajomníčka Ingrid Brocková
Pracovný obed na pozvanie veľvyslanca Kórejskej republiky
5.
júna
Štátna tajomníčka Ingrid Brocková
Recepcia pri príležitosti štátneho sviatku Švédska a predsedníctva Rady EÚ
6.
júna
Štátna tajomníčka Ingrid Brocková
Rozhovor pre Startitup
6.
júna
Účasť na stretnutí PV SR s GT NATO
7.
júna
Štátna tajomníčka Ingrid Brocková
Francúzsko / Paríž - Ministerské zasadnutie Rady OECD
7.
júna
Bilaterálne rokovanie s ministrom zahraničných vecí Azerbajdžanu
7.
júna
Rokovanie vlády SR
8.
júna
Štátna tajomníčka Ingrid Brocková
Francúzsko / Paríž - Ministerské zasadnutie Rady OECD
8.
júna
Prijatie - T.Ribeiro, predstaviteľka OBSE pre slobodu médií
9.
júna
Štátna tajomníčka Ingrid Brocková
Účasť na podujatí Eximbanky - Exportný klubOčakávané udalosti 

Štátna tajomníčka Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky Ingrid Brocková sa 7. – 8. júna 2023 zúčastní na ministerskom zasadnutí Rady Organizácie pre hospodársku spoluprácu a rozvoj (OECD) v Paríži.

Minister zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky Miroslav Wlachovský sa v stredu 7. júna 2023 v Bratislave stretne s ministrom zahraničných vecí Azerbajdžanskej republiky Džejhunom Bajramovom, ktorý pricestuje na oficiálnu návštevu Slovenska.


Štáty sveta

Cestujem do ...

Často hľadané

Najnovšie upozornenia pred cestouDobrovoľná registrácia pred cestou do zahraničia

Plánujete cestu do zahraničia? Využite našu službu, prostredníctvom ktorej môžete dostávať aktuálne informácie o zvolenej krajine. V prípade vzniku krízovej situácie registrácia umožní lepšiu organizáciu pomoci slovenským občanom v zahraničí.


Back To Top