Prehľad

Aktuálne


Najnovšie správy

Tento prvok „živého dedičstva“ bol dnes zapísaný na Reprezentatívny zoznam nehmotného kultúrneho dedičstva ľudstva UNESCO počas 17. zasadnutia Medzivládneho výboru nehmotného kultúrneho dedičstva, ktoré sa koná v dňoch 28. novembra až 3. decembra 2022 v marockom Rabate.

07.12.2022

Veľvyslanec SR v Srbsku Fedor Rosocha spolu so štátnym tajomníkom Ministerstva obrany Srbska Milem Jelićom, veľvyslancom Nórskeho kráľovstva Jørnom Eugenom Gjelstadom a stálym predstaviteľom UNDP v Srbsku Yakupom Berisom otvorili v Belehrade 15. regionálnu konferenciu (6. - 7. decembra 2022) venovanú téme rodovej rovnosti na ministerstvách obrany a v ozbrojených silách vybraných krajín západného Balkánu. Na podujatí bola premiérovo prezentovaná východisková štúdia o integrácii rodových perspektív v oblasti vojenského vzdelávania a výcviku v krajinách regiónu. 

07.12.2022

V priestoroch Veľvyslanectva Slovenskej republiky v Helsinkách sa 2. decembra 2022 uskutočnilo tradičné predvianočné stretnutie s krajanskou komunitou a priateľmi Slovenska. Predvianočnú atmosféru podujatia spríjemnila speváčka Soňa Jány Louhivuori slovenskými vianočnými piesňami a koledami za sprievodu melódií trumpety, na ktorú hral jej manžel Kalevi Louhivuori. Pre najmenších návštevníkov bol pripravený program v podobe príchodu Mikuláša s anjelom a čertom, tvorivé dielne i detská diskotéka.

06.12.2022

Štátny tajomník Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky Andrej Stančík prijal v utorok, 6. decembra 2022, v Bratislave štátnu ministerku pre európske záležitosti a klímu nemeckého ministerstva zahraničných vecí Annu Lührmann.


Ukrajina v centre pozornosti

Fakty o Ukrajine  
Už dlhšiu dobu je slovenský informačný priestor zaplavený dezinformáciami, ktorých cieľom je manipulovať verejnú mienku. Od vypuknutia ruskej agresie voči Ukrajine sa tieto snahy stupňujú. Ministerstvo zbiera najčastejšie klamlivé tvrdenia a konfrontuje ich s faktami.
BACKGROUND COLOR:
#003078
FONT COLOR:
#FFFFFF
LINK COLOR:
#FFFFFF

Kontakty pre médiá

hovorca 
Tel: +421917660099
 
matus.david@mzv.sk

Komunikačný odbor

Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky
ul. Hlboká cesta 2
833 36 Bratislava 37

Novinárske žiadosti o odpovede a stanoviská zasielajte na adresy: matus.david@mzv.sk a okom@mzv.sk.

Email

Neprehliadnite

HlbokáOnline
Ministerstvo vás pozýva do kuchyne slovenskej diplomacie - na Hlbokú ulicu - do sídla rezortu slovenskej diplomacie na verejné diskusie o zahraničnej politike a záujmoch Slovenska v Európe a vo svete.
 
BACKGROUND COLOR:
#003078
FONT COLOR:
#FFFFFF
LINK COLOR:
#FFFFFFTémy

Zahraničné cesty

Dátum od
Predstaviteľ rezortu
Krajina
Popis pracovnej cesty


Aktuality v číslach za rok 2021

1100

cestovných upozornení

471

tlačových správBack To Top