Aktuality

Štátny tajomník Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky Marek Eštok rokoval 27. novembra 2023 v Paríži so štátnou tajomníčkou pre európske záležitosti francúzskeho ministerstva pre Európu a zahraničné veci Laurence Booneovou.

Štátny tajomník Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky Marek Eštok absolvoval 21. novembra 2023 v Bratislave sériu bilaterálnych rokovaní s veľvyslankyňami a veľvyslancami. Postupne rokoval s veľvyslankyňou Španielskeho kráľovstva Loreou Arribalzaga Ceballosovou, veľvyslankyňou Estónska Merle Pajulovou a americkým veľvyslancom Gautamom Ranom.

Štátny tajomník Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky Marek Eštok sa 15. novembra 2023 zúčastnil na zasadnutí Rady pre všeobecné záležitosti EÚ v Bruseli. Hlavnou témou rokovania bola príprava decembrového zasadnutia Európskej rady, v agende ktorého je revízia Viacročného finančného rámca 2021–2027, vojenský konflikt na Ukrajine, situácia na Blízkom východe či rozširovanie Únie.

Minister zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky Juraj Blanár sa 13. novembra 2023 po prvýkrát od nástupu do funkcie zúčastnil na zasadnutí Rady EÚ pre zahraničné veci v Bruseli.

Minister zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky Juraj Blanár sa 9. novembra 2023 zúčastnil na zasadnutí Výboru Národnej rady SR pre európske záležitosti, na ktorom získal mandát na svoje prvé rokovanie Rady EÚ pre zahraničné veci v Bruseli.

Vesmírne systémy sa stali nevyhnutnými pre náš každodenný život. Sú tu pre posilnenie hospodárskej konkurencieschopnosti, pre zvýšenie bezpečnosti, pre zlepšenie kvality života ale aj pre každého z nás, napríklad v oblasti telekomunikačných služieb, pozorovania našej planéty alebo bežnej satelitnej navigácie.

Minister zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky Miroslav Wlachovský sa 23. októbra 2023 zúčastnil na zasadnutí Rady EÚ pre zahraničné veci (FAC) v Luxemburgu.

Minister zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky Miroslav Wlachovský sa v utorok 10. októbra 2023 zúčastnil na mimoriadnom zasadnutí Rady Európskej únie (EÚ) pre zahraničné veci, ktoré sa konalo formou videokonferencie. Rokovanie šéfov diplomacií členských štátov Únie urgentne zvolal vysoký predstaviteľ EÚ pre zahraničnú veci a bezpečnostnú politiku Josep Borrell.

Štátny tajomník Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky Peter Mišík sa 9. a 10. októbra 2023 zúčastnil na 27. Spoločnom zasadnutí ministrov zahraničných vecí EÚ a Rady pre spoluprácu v Zálive (GCC), ktoré sa konalo v Maskate.

Minister zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky Miroslav Wlachovský vystúpil 7. októbra 2023 na Štrbskom Plese vo Vysokých Tatrách na medzinárodnej konferencii GLOBSEC Tatra Summit 2023.

Minister zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky Miroslav Wlachovský sa 2. októbra 2023 zúčastnil na neformálnom zasadnutí Rady Európskej únie (EÚ) pre zahraničné veci v Kyjeve. Išlo o vôbec prvé stretnutie ministeriek a ministrov zahraničných vecí členských krajín EÚ na Ukrajine.

Štátny tajomník Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky Peter Mišík sa v dňoch 27. – 28. septembra 2023 zúčastnil na neformálnom zasadnutí Rady pre všeobecné záležitosti v španielskej Murcii organizovanom španielskym predsedníctvom Rady EÚ.

Štátny tajomník Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky Peter Mišík sa 19. septembra 2023 v Bruseli zúčastnil na zasadnutí Rady pre všeobecné záležitosti (GAC).

Minister zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky Miroslav Wlachovský 13. septembra 2023 ocenil budúcoročné zámery a priority Európskej komisie (EK), ktoré vo výročnej správe o stave Únie predstavila predsedníčka EK Ursula von der Leyen.

Minister zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky Miroslav Wlachovský vystúpil 13. septembra 2023 na konferencii „STRATKOM – Slovenský príbeh“, ktorá sa konala v Bratislave. S pojmom „strategická komunikácia“, ako na konferencii uviedol M. Wlachovský, sa spája niekoľko mýtov. Dodal, že nejde o reakciu na dezinformácie či publikovanie postov na sociálnych sieťach.

1 / 20