1. Domov
  2. Služby
  3. Podpora podnikania
  4. Príležitosti pre podnikanie vo svete

Príležitosti pre podnikanie vo svete

Obstarávania a tendre
Vybrané aktuálne ponuky tendrov vo svete
Obchodné a podnikateľské misie
Aktuálne informácie o obchodných misiách zo slovenských veľvyslanectiev
Veľtrhy a výstavy
Prehľad aktuálnych veľtrhov a výstav
Zapájanie podnikateľov do rozvojovej spolupráce
Prirodzeným záujmom ministerstva je hľadanie synergie medzi cieľmi rozvojovej spolupráce SR a podnikateľskými cieľmi slovenských firiem, osobitne malých a stredných podnikov v rozvojových krajinách.
Dopyty a ponuky
 Informácie na webovej stránke SARIO pre podporu exportných aktivít slovenských spoločností, v rámci ktorých si môžete vybrať z medzinárodných podujatí, veľtrhov a výstav, tendrov a výziev alebo konkrétnych dopytov na vyhľadanie slovenského obchodného partnera od zahraničných spoločností. 


Aktuálne obstarávania a tendre vo svete

Veľvyslanectvo SR vo Varšave informuje podnikateľskú verejnosť o príprave tendra, ktorého predmetom je projektovanie a výstavba skladov paliva na vojenskom letisku vo Swidwine, Poľsko.

Veľvyslanectvo SR v Káhire informuje o pripravovanom tendri na vybudovanie a prevádzku prístavu na ostrove Al Hallaniyat v Ománe.

Veľvyslanectvo SR v Záhrebe informuje o aktuálnych tendroch v Chorvátsku.


Vedúci Slovenského ekonomického a kultúrneho úradu v Taipei Bruno Hromý prijal vo štvrtok (16. marca 2023) tri slovenské startupy, ktoré na Taiwane prišli nielen na Smart City Summit & Expo, ale aj preskúmať možnosti pre začínajúce spoločnosti na Taiwane.

Veľtrh Holiday World & Region World Praha je jednou z najvýznamnejších udalostí v odvetví cestovného ruchu v strednej Európe.

Veľtrh GLOBAL INDUSTRIE, ktorý sa tento rok konal 7. – 10. marca 2023 v Lyone, je jedným z najväčších európskych strojárskych veľtrhov.