+(status:0) +(ddmStructureKey:19502) +(head:true) +(+(ddm/11341/priorita_en_US:top)) +(+(ddm/11341/only-zu_en_US:false)) +(title_en_US:[a TO z] title_en_US:[а TO я])
Minister Lajčák signs a bilateral agreement with Brazil

18.August

Minister Lajčák signs a bilateral agreement with Brazil

Rodinní príslušníci slovenských diplomatov v Brazílii – a brazílskych diplomatov na Slovensku - budú môcť byť zamestnávaní v prijímajúcej krajine aj bez toho, aby si museli najprv žiadať pracovné povolenie. Vyplýva to z dohody, ktorú dnes (18. augusta) podpísal v priestoroch rezortu diplomacie minister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Miroslav Lajčák a veľvyslanec Brazílie na Slovensku Antonio Balduíno Carneiro.

17.August

Minister Lajčák receives Sergio Piazzi, Secretary General of the Parliamentary Assembly of the Mediterranean

MMinister of Foreign and European Affairs of the Slovak Republic, Miroslav Lajčák, received Secretary General of the Parliamentary Assembly of the Mediterranean, Sergio Piazzi, today (17 August). Their conversation focused on cooperation between the Parliamentary Assembly and the United Nations; Minister Lajčák will preside over the 72nd session of the UN General Assembly.

Jeffrey Sachs, renowned economist, will become advisor to Lajčák at UN

17.August

Jeffrey Sachs, renowned economist, will become advisor to Lajčák at UN

S americkým ekonómom a profesorom Kolumbijskej univerzity v New Yorku Jeffrym Sachsom diskutoval dnes Miroslav Lajčák o parametroch spolupráce počas výkonu funkcie predsedu Valného zhromaždenia OSN, ktorej sa ujme 12. septembra. „Úzky dialóg s univerzitami a akademickou obcou vnímam ako jeden z prostriedkov na naplnenie základného princípu môjho mandátu – Ľudia na prvom mieste,“ uviedol M. Lajčák. Profesor Sachs, ktorý v súčasnosti pôsobí aj ako poradca Generálneho tajomníka OSN A. Gutteresa pre otázky udržateľného rozvoja, prijal ponuku M. Lajčáka na spoluprácu počas nadchádzajúceho Valného zhromaždenia.

Minister Lajčák gives ambassadors of India and Slovenia a farewell reception

16.August

Minister Lajčák gives ambassadors of India and Slovenia a farewell reception

Minister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Miroslav Lajčák prijal dnes (16. augusta) na osobitných stretnutiach veľvyslancov Indie a Slovinska pri príležitosti ukončenia ich diplomatických misií na Slovensku. Na stretnutí s indickým veľvyslancom Paramom Jit Mannom minister označil vzťahy s Indiou za priateľské, bezproblémové, bez otvorených otázok, ktoré by bránili ďalšiemu rozvoju, a poďakoval sa veľvyslancovi za osobný prínos k ich rozvoju. „Úloha Indie v globálnom meradle neustále rastie. Sme radi, že môžeme vzájomne spolupracovať nielen na bilaterálnej báze, ale aj v medzinárodnom meradle, okrem iného aj na pôde medzinárodných organizácií, vrátane OSN,“ povedal M. Lajčák, na budúci týždeň navštívi Indiu v kapacite nadchádzajúceho predsedu 72. zasadnutia VZ OSN.

Minister Lajčák signs Memorandum on systematic inter-state cooperation between Slovakia and Germany

4.August

Minister Lajčák signs Memorandum on systematic inter-state cooperation between Slovakia and Germany

Germany has been our key political, economic and trade partner for decades. Yet, we can see space for more intensive and deeper cooperation especially at the time when, within the EU, we will be jointly considering actions for improvement of the quality of the European model in several key areas. For that reason, it is in our interests to establish a system for periodic political and expert consultations and mutual coordination between the countries. This was said today (4 August) by Minister of Foreign and European Affairs SR, Miroslav Lajčák, in Wolfsburg at a meeting with the German Foreign Minister, Sigmar Gabriel.

TRAVEL AND CONSULAR INFORMATION

 
PRESS CENTRE

CONTACT US

DIPLOMATIC GUIDE