Domov - MZV-EN

The Ministry of Foreign and European Affairs

The Ministry of Foreign and European Affairs of the Slovak Republic forms a part of the executive power in the Slovak Republic. 
It is responsible for the development of relations with other states and co-operation with multi-national and international organisations, in particular in the area of foreign and security policy, bilateral relations, economic co-operation, culture, science, technology, and education.

27.01.2023

Od oslobodenia nacistického koncentračného tábora Auschwitz – Birkenau uplynulo v piatok, 27. januára 2023, 78 rokov. Práve preto si dnes, na základe rozhodnutia Valného zhromaždenia OSN z roku 2005, pripomíname Medzinárodný deň pamiatky obetí holokaustu.

23.01.2023

Minister zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky Rastislav Káčer sa v pondelok, 23. januára 2023 v Bruseli, zúčastnil na zasadnutí Rady Európskej únie pre zahraničné veci. Hlavnými témami diskusie ministrov členských štátov EÚ bola pokračujúca agresia Ruska proti Ukrajine, pripravovaný samit EÚ-Ukrajina, ako aj vývoj v regióne Sahelu a západnej Afriky.

19.01.2023

Slovenská republika pred 30 rokmi, 19. januára 1993, vstúpila do Organizácie Spojených národov (OSN) a stala sa jej 180. členskou krajinou. Minister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Rastislav Káčer pripomenul, že Slovensko malo v OSN od začiatku dvere otvorené, čoho dôkazom bol aj krátky čas medzi vznikom krajiny a jej vstupom do organizácie.

12.01.2023

Minister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Rastislav Káčer potvrdil príspevok vo výške takmer 27-tisíc eur, ktorý Slovensko začiatkom januára 2023 poskytlo Organizácii pre hospodársku spoluprácu a rozvoj  (OECD) na vytvorenie analytického oddelenia pre Ukrajinu.

10.01.2023

Minister zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky Rastislav Káčer privítal spoločnú deklaráciu o spolupráci medzi Severoatlantickou alianciou (NATO) a Európskou úniou (EÚ), ktorú dnes, 10. januára 2023 v sídle NATO v Bruseli podpísali predseda Európskej rady Charles Michel, predsedníčka Európskej komisie Ursula von der Leyen a generálny tajomník NATO Jens Stoltenberg.

02.01.2023

Minister zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky Rastislav Káčer rokoval v pondelok, 2. januára 2023 vo Viedni so spolkovým ministrom pre európske a medzinárodné záležitosti Rakúskej republiky Alexandrom Schallenbergom, ministrom zahraničných vecí Českej republiky Janom Lipavským a ministrom zahraničných vecí Indie Subrahmanyamom Jaishankarom.

01.01.2023

Minister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Rastislav Káčer pri príležitosti 30. výročia vzniku Slovenskej republiky v nedeľu, 1. januára 2023, uviedol, že občania mali po rozdelení Československa a znovuzískaní slobody, demokracie a nezávislosti oprávnene veľké očakávania z budúcnosti.

10.12.2022

Desiaty december si každoročne pripomíname ako Deň ľudských práv. Valné zhromaždenie OSN pred 74 rokmi prijalo Všeobecnú deklaráciu ľudských práv, ktoré tak po prvý raz získali definíciu a aplikovateľnosť na každého kdekoľvek vo svete. Minister zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky Rastislav Káčer pripomenul, že boj za ľudské práva je generačná úloha.

08.12.2022

Minister zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky Rastislav Káčer navštívil vo štvrtok, 8. decembra 2022, spoločne s ministrom obrany SR Jaroslavom Naďom a ministrom hospodárstva SR Karlom Hirmanom ukrajinskú metropolu Kyjev. Cieľom ich pracovnej návštevy bolo potvrdenie pokračujúcej politickej, diplomatickej, vojenskej, finančnej aj humanitárnej podpory Slovenska pre Ukrajinu.

05.12.2022

Minister zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky rokoval v pondelok, 5. decembra 2022 v Bratislave, so svojím maďarským kolegom, ministrom zahraničného obchodu a zahraničných vecí Maďarska Péterom Szijjártóom. Partneri diskutovali o aktuálnych výzvach v bilaterálnej, regionálnej a európskej agende vrátane pokračujúcej ruskej agresie proti Ukrajine, energetickej bezpečnosti či migrácie.

1 / 10

COVID-19

Slovak diplomatic missions


Presentation of Slovak art Abroad

Art.Ex
Art.Ex magazine is focused on the presentation of Slovak art abroad and cultural diplomacy. Art.Ex brings news about successful art projects that are organized abroad by the Ministry of Foreign and European Affairs of the Slovak Republic. 
 
BACKGROUND COLOR:
#003078
FONT COLOR:
#FFFFFF
LINK COLOR:
#FFFFFF

Political Staff

State Secretary
State Secretary
Secretary General

Information for Foreigners


Ukraine in Focus

     
For a long time now, the Slovak information space has been flooded with disinformation.
These efforts have intensified since the start of the Russian aggression against Ukraine. The Ministry collects the most common false claims and confronts them with facts.
BACKGROUND COLOR:
#113365
FONT COLOR:
#FFFFFF
LINK COLOR:
#FFFFFF
Back To Top