Minister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Rastislav Káčer potvrdil príspevok vo výške takmer 27-tisíc eur, ktorý Slovensko začiatkom januára 2023 poskytlo Organizácii pre hospodársku spoluprácu a rozvoj  (OECD) na vytvorenie analytického oddelenia pre Ukrajinu.

Štátna tajomníčka Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Ingrid Brocková vo štvrtok 8. decembra 2022 na pôde rezortu diplomacie predsedala zasadnutiu Koordinačného výboru (KV) pre rozvojovú spoluprácu SR. Členovia KV zhodnotili vyhliadky rozvojovej spolupráce SR na rok 2023 a tiež jej realizáciu v roku 2022, ktorú najviac ovplyvnilo dianie na Ukrajine.

Veľvyslanec SR v Srbsku Fedor Rosocha spolu so štátnym tajomníkom Ministerstva obrany Srbska Milem Jelićom, veľvyslancom Nórskeho kráľovstva Jørnom Eugenom Gjelstadom a stálym predstaviteľom UNDP v Srbsku Yakupom Berisom otvorili v Belehrade 15. regionálnu konferenciu (6. - 7. decembra 2022) venovanú téme rodovej rovnosti na ministerstvách obrany a v ozbrojených silách vybraných krajín západného Balkánu. Na podujatí bola premiérovo prezentovaná východisková štúdia o integrácii rodových perspektív v oblasti vojenského vzdelávania a výcviku v krajinách regiónu. 

Veľvyslanec Slovenskej republiky v Moldavsku Pavol Ivan sa 12. októbra zúčastnil na spustení Fondu energetickej zraniteľnosti, ktorý umožní občanom registráciu do systému prerozdeľujúceho finančné kompenzácie za zvýšené ceny faktúry za energie.

Projekt rozvojovej spolupráce SlovakAid sa sústreďuje na dlhodobé budovanie vedomostných a praktických kapacít lekárov v partnerskej nemocnici Mater Misericordiae Hospital v hlavnom meste Nairobi.

Štátna tajomníčka Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Ingrid Brocková sa 14. a 15. júna 2022 zúčastnila na neformálnom zasadnutí ministrov členských krajín Výboru OECD pre rozvojovú pomoc, označovanom z historických dôvodov ako „Tidewater“.

Štátna tajomníčka Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Ingrid Brocková dnes (7. júna 2022) spolu so štátnym tajomníkom Ministerstva hospodárstva SR Karolom Galekom informovali veľvyslancov členských štátov EÚ a NATO o pomoci a politickej podpore Ukrajiny.

Štátna tajomníčka Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky Ingrid Brocková 24. mája 2022 otvorila v Bratislave dvojdňovú medzinárodnú konferenciu Ambrela Development Forum (ADF), ktorá sa venovala budúcnosti humanitárnej pomoci a rozvojovej spolupráce.

Vedúci Styčného úradu SR v Prištine Rastislav Kostilník 19. mája 2022 navštívil juhozápadnú oblasť Kosova Dragaš, kde popri albánskej väčšine žije aj turecká a goranská menšina.

Štátnu tajomníčku Ingrid Brockovú v druhý deň pracovnej návštevy (17. mája 2022) v Iráne prijal minister zahraničných vecí Iránu Hossein Amir-Abdollahian. Obaja partneri potvrdili záujem na úspešnom zavŕšení rokovaní o jadrovej dohode, ktorá predstavuje nevyhnutný nástroj na posilňovanie bilaterálnych vzťahov s Iránom...

Štátna tajomníčka Ingrid Brocková a štátny tajomník Martin Klus Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky prijali v stredu, 27. apríla 2022, námestníka ministra zahraničných vecí Gruzínska Teimuraza Janjaliu

Organizácia pre hospodársku spoluprácu a rozvoj 12. apríla 2022 zverejnila predbežné štatistiky o oficiálnej rozvojovej pomoci (ODA), ktorú poskytli v roku 2021 donori združení vo Výbore OECD pre rozvojovú pomoc.

Skupina ministrov zahraničných vecí európskych a ďalších krajín a predstaviteľov medzinárodných organizácií sa 5. apríla 2022 zišla v Berlíne na pozvanie Nemecka, Francúzska a Rumunska vo formáte takzvanej Platformy na podporu Moldavska.

Štátna tajomníčka Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky Ingrid Brocková pokračovala v pracovnej ceste v Keni rokovaním s Carole Kariuki, generálnou riaditeľkou Združenia podnikateľov Kene a Fatmou Elmaawy, viceprezidentkou Kenskej obchodnej a priemyselnej komory.

Štátna tajomníčka Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Ingrid Brocková sa 6. a 7. marca 2022 zúčastnila na neformálnom zasadnutí rozvojového segmentu Rady EÚ pre zahraničné veci vo francúzskom meste Montpellier.

V súvislosti s humanitárnou krízou na Ukrajine, vypravila dňa 5. marca 2022 skupina švajčiarsko-slovenských dobrovoľníkov nákladné auto s humanitárnou pomocou smerujúce z kantónu Ticino do Starej Ľubovne.

Minister zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky Ivan Korčok a riaditeľka Agentúry Spojených štátov amerických pre medzinárodný rozvoj (USAID) Samantha Power dnes (3. februára 2022) podpísali vo Washingtone D.C. Memorandum o porozumení medzi Ministerstvom zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky a USAID v oblasti medzinárodnej rozvojovej spolupráce.

Veľvyslanec Slovenskej republiky v Iráne Ladislav Ballek dnes, 26. januára 2022 v Teheráne, odovzdal charitatívnej organizácii Zanjireh Omid humanitárnu pomoc Slovenskej republiky vo forme finančného príspevku pre deti afganských utečencov.

Mimoriadny a splnomocnený veľvyslanec SR v Libanone Marek Varga včera (25. januára 2022) oficiálne odovzdal libanonskej mimovládnej organizácii Development for life and peace ďalšiu zásielku materiálnej humanitárnej pomoci zo Slovenska.

Primátor mesta Criuleni Mihail Sclifos 22. decembra 2021 prebral do užívania mesta nové vozidlo na zber odpadu a 115 veľkokapacitných kontajnerov na separovaný zber odpadu.

V obci Tănătari (Tanacár) v regióne Căușeni (Kaušeň) sa 21. decembra 2021 uskutočnilo slávnostné ukončenie projektu výstavby vodárenskej veže.

Štátna tajomníčka Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Ingrid Brocková dnes (13. decembra) predsedala zasadnutiu Koordinačného výboru pre rozvojovú spoluprácu SR, ktoré sa uskutočnilo prostredníctvom videokonferencie. Na podujatí sa zúčastnili predstavitelia Národnej rady Slovenskej republiky, zástupcovia desiatich ministerstiev, mimovládneho sektora, podnikateľských a zamestnávateľských združení.

Covid-19 úplne premenil izby našich detí. Už to nie sú len dôverné a bezpečné miesta, stali sa z nich školské triedy.

Mimoriadny a splnomocnený veľvyslanec Slovenskej republiky v Ukrajine Marek Šafin 8. decembra 2021 odovzdal štyri mikrogranty slovenskej rozvojovej pomoci vo výške 19-tisíc eur.

V najstaršej moldavskej prírodnej rezervácií Codru sa 3. decembra 2021 uskutočnilo environmentálne podujatie Spoločné aktivity pre zalesňovanie Moldavska.

Ingrid Brocková, štátna tajomníčka Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky začala druhý deň pracovnej cesty v Moldavskej republike rokovaním s Veaceslavom Dobindom, štátnym tajomníkom Ministerstva zahraničných vecí a európskej integrácie Moldavskej republiky.

Projekt je založený na spolupráci slovenskej mimovládnej organizácie Európska migračná agentúra (EMA) – Development and Mobility Agency, Národnej koalície pre digitálne zručnosti a povolania Slovenskej republiky (Digitálna koalícia), IT Asociácie Moldavska (ATIC) a partnermi zo súkromného sektora – spoločnosťami ESET, Orange Slovensko a Orange Moldova.

Aktivity Úradu Spojených národov pre palestínskych utečencov (UNRWA) (oficiálne: The United Nations Relief and Works Agency for Palestine Refugees in the Near East/ Agentúra OSN pre pomoc a prácu palestínskym utečencom na Blízkom východe) v oblasti vzdelávania, zdravotnej starostlivosti, sociálnej, potravinovej a hotovostnej pomoci ocenila dnes (16. novembra 2021) štátna tajomníčka Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Ingrid Brocková na konferencii darcov pod názvom Zachovávanie práv a humánneho rozvoja palestínskych utečencov.