Veľvyslankyňa Slovenskej republiky v Taliansku Karla Wursterová navštívila 31. mája 2023 príslušníkov slovenského Hasičského a záchranného zboru, ktorí v regióne Emilia-Romagna na severe Talianska pomáhajú zmierňovať následky ničivých povodní. Ocenila prácu, obetu, angažovanosť a úsilie celého tímu pod vedením plukovníka Dušana Timka.

V Zakarpatskej oblastnej vojenskej administrácii zorganizoval 18. mája 2023 Generálny konzulát Slovenskej republiky v Užhorode pracovné stretnutie slovenských mimovládnych organizácií, ktoré zabezpečujú humanitárnu pomoc pre Ukrajinu s ukrajinskými partnermi, vrátane zástupcov Colnej správy Ukrajiny.

Štátna tajomníčka Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky Ingrid Brocková a stály predseda Výboru Organizácie pre hospodársku spoluprácu a rozvoj pre rozvojovú pomoc (OECD/DAC) Carsten Staur vystúpili 25. apríla 2023 na spoločnom zasadnutí Zahraničného výboru a Výboru pre európske záležitosti Národnej rady SR v Bratislave.

Slovenská republika darovala Egyptu vyše 285-tisíc dávok bivalentnej vakcíny Comirnaty Original/Omicron prostredníctvom mechanizmu COVAX/GAVI.

V priestoroch Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky v Bratislave sa 16. marca 2023 uskutočnil 14. ročník oceňovania slovenských dobrovoľníčok a dobrovoľníkov pod názvom Srdce na dlani 2022. V kategórii Dobrovoľník SlovakAid si ocenenie prevzal Ján Jaňák, ktorý vlani niekoľko mesiacov pôsobil na odbornom učilišti v dedine Kybakadde v Ugande.

Štátna tajomníčka Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Ingrid Brocková sa v dňoch 8. a 9. marca 2023 zúčastnila na neformálnom zasadnutí rozvojového segmentu Rady Európskej únie (EÚ) pre zahraničné veci v Štokholme. Zasadnutie zorganizovala Európska služba pre vonkajšiu činnosť spolu s predsedníctvom Švédska v Rade EÚ.

V Komrate sa 28. februára 2023 uskutočnilo slávnostné podujatie k ukončeniu SlovakAid projektu pod názvom „Budovanie dobrej správy vecí verejných prostredníctvom podpory transparentnosti, digitalizácie a sociálnej inklúzie na juhu Moldavska”.

Slovensko 4. marca 2023 darovalo Kazachstanu 500 040 dávok vakcín proti ochoreniu COVID-19 od spoločnosti BioNTech-Pfizer. Poskytnutie očkovacích látok v celkovej hodnote 9 750 780 eur bolo zrealizované na žiadosť Kazachstanu.

Slovensko vypravilo 1. marca 2023 do libanonského Bejrútu vládny špeciál so zásielkou humanitárnej pomoci v objeme takmer 6 ton. Tá pomôže ľuďom v Sýrii zmierniť následky ničivého zemetrasenia, ktoré začiatkom februára zasiahlo krajinu.

Slovensko pokračuje v poskytovaní pomoci ľuďom v oblastiach, ktoré začiatkom februára zasiahla séria ničivých zemetrasení. V stredu 22. februára 2023 zaslalo finančný príspevok vo výške 37-tisíc eur na pomoc ľuďom v Sýrii, ktorú bude na mieste poskytovať mimovládna organizácia Development for Life and Peace Association, partnerská organizácia Slovenskej agentúry pre medzinárodnú rozvojovú spoluprácu.

Symbolický šek v hodnote viac ako 6,2 milióna eur odovzdal 17. februára 2023 veľvyslanec Slovenskej republiky v Belehrade Fedor Rosocha predsedníčke vlády Srbskej republiky Ane Brnabić.

Minister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Rastislav Káčer informoval, že Slovenská republika v reakcii na sériu zemetrasení, ktoré zasiahli Turecko a Sýriu, poskytla dnes, 10. februára 2023 Svetovej zdravotníckej organizácii (WHO) príspevok vo výške 100-tisíc eur. Ide vôbec o historicky prvý slovenský príspevok do Pohotovostného fondu WHO pre mimoriadne situácie.

Z iniciatívy slovenského kontingentu v mierovej misii UNFICYP na Cypre (SLOVCON), ku ktorej sa pripojilo Veľvyslanectvo SR v Nikózii a Ústredie ekumenickej a pastoračnej služby ozbrojených síl a ozbrojených zborov SR, sa uskutočnila zbierka v prospech cyperských detí bez rodičov či trpiacich závažným ochorením. Vyzbieraná suma vo výške 2-tisíc eur bola rozdelená medzi príjemcov z grécko-cyperskej a turecko-cyperskej komunity.

Minister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Rastislav Káčer potvrdil príspevok vo výške takmer 27-tisíc eur, ktorý Slovensko začiatkom januára 2023 poskytlo Organizácii pre hospodársku spoluprácu a rozvoj  (OECD) na vytvorenie analytického oddelenia pre Ukrajinu.

Štátna tajomníčka Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Ingrid Brocková vo štvrtok 8. decembra 2022 na pôde rezortu diplomacie predsedala zasadnutiu Koordinačného výboru (KV) pre rozvojovú spoluprácu SR. Členovia KV zhodnotili vyhliadky rozvojovej spolupráce SR na rok 2023 a tiež jej realizáciu v roku 2022, ktorú najviac ovplyvnilo dianie na Ukrajine.

Veľvyslanec SR v Srbsku Fedor Rosocha spolu so štátnym tajomníkom Ministerstva obrany Srbska Milem Jelićom, veľvyslancom Nórskeho kráľovstva Jørnom Eugenom Gjelstadom a stálym predstaviteľom UNDP v Srbsku Yakupom Berisom otvorili v Belehrade 15. regionálnu konferenciu (6. - 7. decembra 2022) venovanú téme rodovej rovnosti na ministerstvách obrany a v ozbrojených silách vybraných krajín západného Balkánu. Na podujatí bola premiérovo prezentovaná východisková štúdia o integrácii rodových perspektív v oblasti vojenského vzdelávania a výcviku v krajinách regiónu. 

Veľvyslanec Slovenskej republiky v Moldavsku Pavol Ivan sa 12. októbra zúčastnil na spustení Fondu energetickej zraniteľnosti, ktorý umožní občanom registráciu do systému prerozdeľujúceho finančné kompenzácie za zvýšené ceny faktúry za energie.

Projekt rozvojovej spolupráce SlovakAid sa sústreďuje na dlhodobé budovanie vedomostných a praktických kapacít lekárov v partnerskej nemocnici Mater Misericordiae Hospital v hlavnom meste Nairobi.

Štátna tajomníčka Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Ingrid Brocková sa 14. a 15. júna 2022 zúčastnila na neformálnom zasadnutí ministrov členských krajín Výboru OECD pre rozvojovú pomoc, označovanom z historických dôvodov ako „Tidewater“.

Štátna tajomníčka Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Ingrid Brocková dnes (7. júna 2022) spolu so štátnym tajomníkom Ministerstva hospodárstva SR Karolom Galekom informovali veľvyslancov členských štátov EÚ a NATO o pomoci a politickej podpore Ukrajiny.

Štátna tajomníčka Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky Ingrid Brocková 24. mája 2022 otvorila v Bratislave dvojdňovú medzinárodnú konferenciu Ambrela Development Forum (ADF), ktorá sa venovala budúcnosti humanitárnej pomoci a rozvojovej spolupráce.

Vedúci Styčného úradu SR v Prištine Rastislav Kostilník 19. mája 2022 navštívil juhozápadnú oblasť Kosova Dragaš, kde popri albánskej väčšine žije aj turecká a goranská menšina.

Štátnu tajomníčku Ingrid Brockovú v druhý deň pracovnej návštevy (17. mája 2022) v Iráne prijal minister zahraničných vecí Iránu Hossein Amir-Abdollahian. Obaja partneri potvrdili záujem na úspešnom zavŕšení rokovaní o jadrovej dohode, ktorá predstavuje nevyhnutný nástroj na posilňovanie bilaterálnych vzťahov s Iránom...

Štátna tajomníčka Ingrid Brocková a štátny tajomník Martin Klus Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky prijali v stredu, 27. apríla 2022, námestníka ministra zahraničných vecí Gruzínska Teimuraza Janjaliu

Organizácia pre hospodársku spoluprácu a rozvoj 12. apríla 2022 zverejnila predbežné štatistiky o oficiálnej rozvojovej pomoci (ODA), ktorú poskytli v roku 2021 donori združení vo Výbore OECD pre rozvojovú pomoc.

Skupina ministrov zahraničných vecí európskych a ďalších krajín a predstaviteľov medzinárodných organizácií sa 5. apríla 2022 zišla v Berlíne na pozvanie Nemecka, Francúzska a Rumunska vo formáte takzvanej Platformy na podporu Moldavska.

Štátna tajomníčka Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky Ingrid Brocková pokračovala v pracovnej ceste v Keni rokovaním s Carole Kariuki, generálnou riaditeľkou Združenia podnikateľov Kene a Fatmou Elmaawy, viceprezidentkou Kenskej obchodnej a priemyselnej komory.

Štátna tajomníčka Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Ingrid Brocková sa 6. a 7. marca 2022 zúčastnila na neformálnom zasadnutí rozvojového segmentu Rady EÚ pre zahraničné veci vo francúzskom meste Montpellier.