Domov

Ministerstvo zahraničných vecí
a európskych záležitostí SR

Rezort diplomacie zastupuje záujmy Slovenska vo svete. Poskytuje ochranu a pomoc slovenským občanom v zahraničí a podporuje medzinárodnú obchodnú výmenu. Viac o poslaní ministerstva.

Aktuálne

30.09.2022

Slovenská republika jednoznačne odsudzuje anexiu ďalších častí ukrajinského územia zo strany Ruskej federácie.

28.09.2022 Belgicko

Minister zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky Rastislav Káčer rokoval v stredu, 28. septembra v Bratislave, s ministerkou zahraničných vecí Belgického kráľovstva Hadjou Lahbibovou.

28.09.2022

Minister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Rastislav Káčer v utorok, 27. septembra 2022, v rámci Exportného fóra v Šamoríne ocenil úspešných slovenských exportérov. Zlatú plaketu ministra odovzdal zástupcom spoločností MicroStep-MIS, Chemosvit Fibrochem a ESET.

28.09.2022

Minister zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky Rastislav Káčer a štátna tajomníčka Ingrid Brocková si v stredu, 28. septembra 2022 v Bratislave, pri príležitosti osláv 30. výročia založenia Diplomatickej akadémie Inštitútu medzinárodných vzťahov Karola Rybárika prevzali pamätné medaily.

27.09.2022

Národná rada Slovenskej republiky dnes vyslovila súhlas s Protokolom k Severoatlantickej zmluve o pristúpení Fínska a Švédska.

1 / 5

Priority slovenskej zahraničnej politiky


V centre pozornosti

Vyhlásenia a stanoviská, kontakty a užitočné odkazy. Odpovede na najčastejšie klamlivé tvrdenia o súčasnej situácii na Ukrajine. 
Predstavujeme magazín Art.Ex zameraný na prezentáciu slovenského umenia v zahraničí a kultúrnu diplomaciu. Art.Ex prináša správy o úspešných umeleckých projektoch, ktoré Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí SR organizuje v zahraničí.
Ministerstvo vás pozýva do kuchyne slovenskej diplomacie - na Hlbokú ulicu - do sídla rezortu slovenskej diplomacie na verejné diskusie o zahraničnej politike a záujmoch Slovenska v Európe a vo svete.


Neprehliadnite

26.
septembra
Minister Rastislav Káčer
Tlačová konferencia k VZ OSN
26.
septembra
Štátna tajomníčka Ingrid Brocková
Zasadnutie Hospodárskej a sociálnej rady SR
27.
septembra
Minister Rastislav Káčer
Vystúpenie v pléne NR SR
27.
septembra
Minister Rastislav Káčer
Exportné fórum, Šamorín
27.
septembra
Štátna tajomníčka Ingrid Brocková
Exportné fórum
27.
septembra
Štátny tajomník Martin Klus
Obed pri príležitosti osláv Cyperskej nezávislosti
28.
septembra
Minister Rastislav Káčer
Rokovanie vlády SR
28.
septembra
Minister Rastislav Káčer
Bilaterálne rokovanie s ministerkou zahraničných vecí Belgicka
28.
septembra
Minister Rastislav Káčer
Hlboká Online
28.
septembra
Štátna tajomníčka Ingrid Brocková
Prijatie - Tom Strachan, Deputy Chief Economist at Foreign, Commonwealth and Development Office, UKOčakávané udalosti Štáty sveta

Cestujem do ...

Často hľadané

Najnovšie upozornenia pred cestouDobrovoľná registrácia pred cestou do zahraničia

Plánujete cestu do zahraničia? Využite našu službu, prostredníctvom ktorej môžete dostávať aktuálne informácie o zvolenej krajine. V prípade vzniku krízovej situácie registrácia umožní lepšiu organizáciu pomoci slovenským občanom v zahraničí.


Back To Top