Aktuálne


Najnovšie správy

Minister zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky Juraj Blanár sa v dňoch 1. – 2. marca 2024 zúčastnil na treťom ročníku diplomatického fóra v tureckej Antalyi organizovaného pod záštitou prezidenta Tureckej republiky Recepa Tayyipa Erdogana.

Štátny tajomník Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky Marek Eštok dnes (28. februára 2024) vystúpil na 55. zasadnutí Rady Organizácie Spojených národov (OSN) pre ľudské práva v Ženeve za účasti viac ako 100 predstaviteľov štátov a medzinárodných organizácií. V švajčiarskom sídle OSN sa v dnešný deň zároveň konala Konferencia o odzbrojení, štátny tajomník M. Eštok predniesol príspevok aj v rámci jej rokovania. Po piatich rokoch išlo v prípade oboch zasadnutí o prvú osobnú účasť vysokého štátneho predstaviteľa, ktorý tu zastupoval Slovenskú republiku.

Štátny tajomník Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky Rastislav Chovanec prijal 27. februára 2024 v Bratislave mimoriadnu a splnomocnenú veľvyslankyňu Kanady na Slovensku Cheryl Cruzovú.

Slovensko poslalo do Belgicka diplomatickú nótu v súvislosti s vyšetrovaním úmrtia 38-ročného Jozefa Chovanca po zásahu belgických bezpečnostných zložiek letisku Charleroi spred šiestich rokov.


V centre pozornosti

Mýty a fakty
Už dlhšiu dobu je slovenský informačný priestor zaplavený dezinformáciami, ktorých cieľom je manipulovať verejnú mienku. Ministerstvo zbiera najčastejšie klamlivé tvrdenia a konfrontuje ich s faktami.
​​​​​​​
BACKGROUND COLOR:
#003078
FONT COLOR:
#FFFFFF
LINK COLOR:
#FFFFFF

Kontakty pre médiá

riaditeľka komunikačného odboru

​​​​​​​+421 917660099

okom@mzv.sk

Komunikačný odbor

Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky
ul. Hlboká cesta 2
833 36 Bratislava 37

Email

Neprehliadnite

HlbokáOnline
Ministerstvo vás pozýva do kuchyne slovenskej diplomacie - na Hlbokú ulicu - do sídla rezortu slovenskej diplomacie na verejné diskusie o zahraničnej politike a záujmoch Slovenska v Európe a vo svete.
 
BACKGROUND COLOR:
#003078
FONT COLOR:
#FFFFFF
LINK COLOR:
#FFFFFF


Témy