Aktuálne


Najnovšie správy

Pred 85 rokmi, 30. septembra 1938, vedúci predstavitelia Spojeného kráľovstva, Francúzska, Talianska a Nemecka podpísali v Mníchove zmluvu o odňatí Sudet z územia vtedajšej Československej republiky v prospech hitlerovského Nemecka. Aktom, ktorý je dnes známy ako Mníchovská dohoda, vyvrcholila medzivojnová politika ústupkov západných mocností v prospech Nemecka.

Štátny tajomník Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky Peter Mišík sa v dňoch 27. – 28. septembra 2023 zúčastnil na neformálnom zasadnutí Rady pre všeobecné záležitosti v španielskej Murcii organizovanom španielskym predsedníctvom Rady EÚ.

Slovenská hudobná jeseň v Nemecku odštartovala slávnostným koncertom na zámku Nymphenburg v Mníchove. Prestížny koncert JANOŠKA Ensemble pri príležitosti 30. výročia vzniku samostatnej Slovenskej republiky a nadviazania diplomatických vzťahov spoluorganizovali 27. septembra 2023 Generálny konzulát v Mníchove a Slovenský inštitút v Berlíne pod záštitou mimoriadneho a splnomocneného veľvyslanca SR v Nemecku Mariana Jakubócyho.

Minister zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky Miroslav Wlachovský sa 27. septembra 2023 zúčastnil v Rakúsku na stretnutí šéfov diplomacií krajín skupiny Central 5 (C5). Neformálnu regionálnu platformu tvoria okrem Slovenska a Rakúska aj Česko, Maďarsko a Slovinsko.


V centre pozornosti

Mýty a fakty
Už dlhšiu dobu je slovenský informačný priestor zaplavený dezinformáciami, ktorých cieľom je manipulovať verejnú mienku. Ministerstvo zbiera najčastejšie klamlivé tvrdenia a konfrontuje ich s faktami.
​​​​​​​
BACKGROUND COLOR:
#003078
FONT COLOR:
#FFFFFF
LINK COLOR:
#FFFFFF

Kontakty pre médiá

hovorca 
Tel: +421917660099
 
matus.david@mzv.sk

Komunikačný odbor

Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky
ul. Hlboká cesta 2
833 36 Bratislava 37

Novinárske žiadosti o odpovede a stanoviská zasielajte na adresy: matus.david@mzv.sk a okom@mzv.sk.

Email

Neprehliadnite

HlbokáOnline
Ministerstvo vás pozýva do kuchyne slovenskej diplomacie - na Hlbokú ulicu - do sídla rezortu slovenskej diplomacie na verejné diskusie o zahraničnej politike a záujmoch Slovenska v Európe a vo svete.
 
BACKGROUND COLOR:
#003078
FONT COLOR:
#FFFFFF
LINK COLOR:
#FFFFFF


Témy