Responsive Image

Predstavujeme magazín Art.Ex zameraný na prezentáciu slovenského umenia v zahraničí a kultúrnu diplomaciu. Art.Ex prináša správy o úspešných umeleckých projektoch, ktoré Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí SR organizuje v zahraničí.

Hlavnými okruhmi sú umelecké výstavy, koncerty, divadelné predstavenia, literárne čítania, oslavy výročí a podobne. To všetko z pohľadu zainteresovaných umelcov, organizátorov, odborníkov, ale i kritikov či zahraničných partnerov.

Príťažlivý vizuál obsahuje umelecké diela účastníkov podujatí, ktoré dopĺňajú jeho hodnotu.

Magazín vychádza štvrťročne - aj v tlačenej verzii. Veríme, že ho nájdete v galériách, divadlách, hudobných kluboch, školách, kníhkupectvách či knižniciach po celom Slovensku.

Ak sa Vám náš nový projekt páči, budeme radi, ak ho budete zdieľať a šíriť ďalej – či už v elektronickej, tlačenej alebo anglickej verzii.

V prípade záujmu o tlačenú verziu nás, prosíme, kontaktujte na emailovej adrese art.ex@mzv.sk


Predstavujeme Vám špeciálne vydanie magazínu Art.Ex, ktoré vychádza pri príležitosti 30. výročia vzniku Slovenskej republiky.
Art.Ex 30
PDF 19.6 MB, 26.9.2023, 568 stiahnutí
Stiahnuť

Výstava Marie Bartuszovej v Londýne, rozhovor s významným slovenským umelcom Ašotom Haasom či umelecké rezidencie mladých umelcov v zahraničí.

Art.Ex v sebe opäť spája množstvo veľkých úspechov slovenského umenia a kultúrnej diplomacie. Kultúrna jeseň bola po ústupe pandémie na celom svete veľmi silná, posúďte sami.

Art.Ex 4/2022
PDF 5.2 MB, 26.9.2023, 1684 stiahnutí
Stiahnuť

Pätnásta Documenta v Kasseli, veľká skupinová výstava umelcov v Jeruzaleme či koncert v najprestížnejšom jazzovom klube v New Yorku. 

Letné číslo Art.Ex-u v sebe spája množstvo ďalších veľkých úspechov slovenského umenia a kultúrnej diplomacie. Naši umelci sa túto jar rozbehli na plné obrátky a my Vám prinášame pohľad do vnútra veľkého sveta umenia a kultúry v zahraničí.

Art.Ex 3/2022
PDF 6.8 MB, 3.11.2022, 1931 stiahnutí
Stiahnuť

Druhé vydanie obsahuje zaujímavé články o reakcii slovenskej umeleckej obce na ruskú agresiu voči Ukrajine, rozhovor s talentovanou a úspešnou slovenskou fotografkou a približuje dianie v pestrom svete slovenskej kultúrnej diplomacie.

Art.Ex 2/2022
PDF 7.0 MB, 3.11.2022, 2662 stiahnutí
Stiahnuť

Prvé číslo magazínu Art.Ex prináša viacero zaujímavých článkov – predstavuje proces vydania knihy Slovensko v dielach Slovenskej národnej galérie z iniciatívy ministra zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Ivana Korčoka.

Približuje kultúrnu prezentáciu v Paríži a úspech pri zápisoch slovenských lokalít do zoznamu UNESCO v roku 2021.

Art.Ex 1/2022
PDF 6.1 MB, 3.11.2022, 3671 stiahnutí
Stiahnuť