Slovensko v OECD

Čo je OECD
Základné informácie o Organizácii pre hospodársku spoluprácu a rozvoj ​​​​​​​
Slovensko v OECD

Aký má význam členstvo v OECD pre Slovensko?

Spoločné projekty Slovenska a OECD

Výzvy na predkladanie spoločných projektov SR a OECD spolufinancovaných z dobrovoľných príspevkov SR pre OECD.

Aktuality
Aktuálne správy.
e-Bulletin OECD v skratke
Ambíciou dvojmesačníka je prinášať informácie z diania naprieč celej OECD, jej orgánov, projektov, vnútorného chodu, aktivít jej členských krajín relevantných alebo inšpiratívnych pre Slovensko a tvorbu našich národných politík.
Vybrané publikácie OECD
Anotácie k vydaným publikáciám OECD


Štátny tajomník Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky Rastislav Chovanec rokoval 18. marca 2024 s generálnym tajomníkom Organizácie pre hospodársku spoluprácu a rozvoj (OECD) Mathiasom Cormannom, ktorý pricestoval do Bratislavy pri príležitosti zverejnenia nového Ekonomického prehľadu OECD o Slovensku.

14.12.2023

Vôbec po prvýkrát v histórii svojho členstva v Organizácii pre hospodársku spoluprácu a rozvoj (OECD) zastávalo Slovensko post predsedu najvýznamnejšieho z jej stálych výborov počas dvoch rokov. Predsedníctvo vo Výkonnom výbore organizácie prebrala Slovenská republika v zastúpení veľvyslanca a stáleho predstaviteľa SR pri OECD Františka Ružičku v januári 2022, po mimoriadne úspešnom mandáte ho Rada OECD predĺžila aj na rok 2023.

12.12.2023

Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí SR zverejňuje Výzvu na predkladanie návrhov spoločných projektov SR a OECD na rok 2024, ktoré budú spolufinancované z dobrovoľných príspevkov SR do OECD. ​​​​​​​

08.06.2023

Štátna tajomníčka Ministerstva zahraničných vecí Slovenskej republiky Ingrid Brocková sa 7. a 8. júna 2023 zúčastnila na parížskom zasadnutí Rady Organizácie pre hospodársku spoluprácu a rozvoj (OECD) na ministerskej úrovni. Ministerky a ministri sa venovali budúcej rekonštrukcii Ukrajiny, ekonomickej odolnosti s dôrazom na silnejší rast či inovatívnym technológiám s nulovými emisiami.