1. Domov
  2. Diplomacia
  3. Rozvojová spolupráca a humanitárna pomoc

Rozvojová spolupráca a humanitárna pomoc


22.11.2023 Moldavsko

V moldavskom Kišiňove sa dnes (22. novembra 2023) konalo výročné ministerské zasadnutie Stredoeurópskej iniciatívy (SEI), na ktorom sa zúčastnili delegácie 16 členských štátov strednej a východnej Európy a západného Balkánu.

16.11.2023 Irán

Veľvyslanectvo Slovenskej republiky v Teheráne 16. novembra 2023 odovzdalo humanitárnu pomoc pre ľudí zasiahnutých ničivým zemetrasením na severozápade Iránu v blízkosti hraníc s Tureckom a pre afganských utečencov v okolí mesta Mašad na východe Iránu. Napriek zložitej bezpečnostnej situácii v Iráne a regióne Blízkeho východu sa podarilo slovenskému veľvyslanectvu prostredníctvom SlovakAid prispieť na aktivity nezávislej iránskej organizácie Society for Recovery Support.

10.11.2023

Štátny tajomník Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky Rastislav Chovanec otvoril 9. novembra 2023 v Bratislave SlovakAid Development Summit.


Neprehliadnite

     
Pri príležitosti 20. výročia poskytovania oficiálnej rozvojovej pomoci sa v dňoch 8. – 10. novembra 2023  uskutoční podujatie SlovakAid Development Summit.
 
BACKGROUND COLOR:
#003078
FONT COLOR:
#FFFFFF
LINK COLOR:
#FFFFFF

Rozvojová spolupráca
Budovanie, základné princípy, priority, teritoriálne a sektorové zameranie a štruktúra rozvojovej spolupráce Slovenskej republiky, nástroje dvojstrannej rozvojovej spolupráce, mnohostranná spolupráca, Agenda 2030, hlavní aktéri SlovakAid, kontakty.
Humanitárna pomoc
  Čo je humanitárna pomoc, ciele a základné dokumenty,
Rozvojová spolupráca EÚ
EÚ ako donor, hlavné výzvy rozvojovej spolupráce EÚ, Slovensko v Rade Európskej únie, Slovensko a Spoločné programovanie EÚ v oblasti rozvojovej spolupráce
Nadpis
Text