Seniori slovenskej diplomacie

Malér - hru svetoznámeho dramatika Friedricha Dürrenmatta v réžii Ondreja Spišáka si užili 18. novembra 2023 Seniori slovenskej diplomacie v bratislavskom divadle Astorka.

Členovia občianskeho združenia Seniori slovenskej diplomacie sa v stredu 15. novembra 2023 zúčastnili na vernisáži výstav Boris Kvasnica proces - underground - dielo v Galérii Pálffy a Umenie skla v Galérii Statua v Pálffyho paláci na Zámockej ulici v Bratislave. Výstavy pripravila kurátorka výstav v Paláci Pálffy, kunsthistorička Xenia Lettrichová.

Prehliadka bratislavskej ortodoxnej synagógy a židovského komunitného múzea 5. októbra 2023 vzbudili veľký záujem Seniorov slovenskej diplomacie (SSD).

Nová kniha autora Pavla Demeša s vyššie uvedeným názvom bola témou besedy členov OZ Seniori slovenskej diplomacie 12. júna 2023.

Vyšehrad – malé starobylé mesto na severe Maďarska, pri Dunaji a nad ním hrad zo 4. storočia - známe sídlo viacerých kráľov, miesto vzniku Vyšehradskej skupiny (V4), krásna a vyhľadávaná turistická lokalita.

Legendárny bonviván na Novej scéne ponúkol seniorom slovenskej diplomacie 4. mája 2023 návrat do čias Rakúsko-Uhorska, prvej ČSR, slovenského štátu aj socialistického Československa.

Na pozvanie generálneho riaditeľa Slovenského národného múzea Branislava Panisa navštívili Seniori slovenskej diplomacie 28. apríla 2023 výstavu Z pozostalosti Edity Gruberovej na Bratislavskom hrade. Seniorov privítal a výstavou sprevádzal sám generálny riaditeľ B. Panis. O odborný výklad o akvizíciách kráľovnej bel canta, alebo ako ju nazvali kritici - jedinej skutočnej primadonna assoluta súčasnosti - sa postarali odborníci, špecialisti na štátne vyznamenania a medaile z Historického múzea SNM.

Podmanivá hudba z legendárnych filmových príbehov si 20. apríla 2023 podmanila v Redute aj 40 členov občianskeho združenia Seniori slovenskej diplomacie.

XXI. Hodnotiaca konferencia zahraničnej a európskej politiky (27. marca 2023) dala vhodný rámec prezentácii knihy Svedectvá a skúsenosti. 30 rokov slovenskej diplomacie, ktorú vydalo Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí SR.

Po dvojročnej prestávke spôsobenej covidovou pandémiou sa členovia občianskeho združenia Seniori slovenskej diplomacie mohli vybrať 21. marca 2023 na obľúbené spoznávanie ďalšieho miesta z klenotnice vinohradníctva na Slovensku – Malokarpatskej vinohradníckej oblasti.

1 / 9