1. Domov
  2. Veľvyslanectvá
  3. Aktivity veľvyslancov

Aktivity veľvyslancov

Veľvyslanec Róbert Maxián sa 24. novembra spolu s konzulkou K. Bartišek Gondovou zúčastnili kultúrneho programu, ktorý spoločne pod názvom "Forever Friends" organizovali študenti Spojenej školy v Ivanke pri Dunaji a St. Mark's School v Dillí.

V Barcelone sa 27. novembra 2023 konalo zasadnutie medzivládnej organizácie Únia pre Stredomorie (UfM - Union for the Mediterranean), na ktorom sa zišli zástupcovia členských štátov EÚ, krajín Blízkeho východu a severnej Afriky.

Pri príležitosti štátnej recepcie Slovenskej republiky v Teheráne otvoril veľvyslanec Ladislav Ballek, 23. novembra 2023, výstavu diel renomovaného slovenského umelca Karola Felixa.

V moldavskom Kišiňove sa dnes (22. novembra 2023) konalo výročné ministerské zasadnutie Stredoeurópskej iniciatívy (SEI), na ktorom sa zúčastnili delegácie 16 členských štátov strednej a východnej Európy a západného Balkánu.

V silnej medzinárodnej konkurencii Slovensko reprezentuje na prestížnej medzinárodnej výstave SIMO Education spoločnosť NEXINEO.

Veľvyslanec Slovenskej republiky v Tirane Albín Otruba sa 16. novembra 2023 uskutočnilo stretnutie s guvernérom Banky Albánska Gentom Sejkom.

Veľvyslanectvo Slovenskej republiky v Teheráne 16. novembra 2023 odovzdalo humanitárnu pomoc pre ľudí zasiahnutých ničivým zemetrasením na severozápade Iránu v blízkosti hraníc s Tureckom a pre afganských utečencov v okolí mesta Mašad na východe Iránu. Napriek zložitej bezpečnostnej situácii v Iráne a regióne Blízkeho východu sa podarilo slovenskému veľvyslanectvu prostredníctvom SlovakAid prispieť na aktivity nezávislej iránskej organizácie Society for Recovery Support.

Kybernetická bezpečnosť je dnes jedna z najskloňovanejších tém, netýka sa len bezpečnosti štátnych a neštátnych inštitúcií, firiem ale aj bežných ľudí. Ak si myslíte, že nie, tak sa zamyslite, či ste Vy alebo ľudia vo Vašom okolí ešte nedostali správu alebo email, ktorej autor Vás lámanou slovenčinou vyzýva, že máte na pošte balík alebo, že ste zdedili milióny v zahraničí...

Vesmírne systémy sa stali nevyhnutnými pre náš každodenný život. Sú tu pre posilnenie hospodárskej konkurencieschopnosti, pre zvýšenie bezpečnosti, pre zlepšenie kvality života ale aj pre každého z nás, napríklad v oblasti telekomunikačných služieb, pozorovania našej planéty alebo bežnej satelitnej navigácie.

V historických priestoroch Múzea Varšavského povstania sa 8. novembra 2023 po prvýkrát uskutočnilo stretnutie v Poľsku žijúcich Slovákov a slovensky hovoriacich poľských priateľov. Pri tejto príležitosti bol zároveň predstavený nový audiosprievodca v slovenčine, ktorým sa zavŕšila dvojročná intenzívna spolupráca Veľvyslanectva SR vo Varšave s múzeom.