1. Domov
  2. Služby
  3. Ak cestujete do zahraničia
  4. Oznamy a upozornenia pred cestou

Najnovšie oznamy a upozornenia pred cestou

Odborový zväz Verdi informoval, že na letisku v Düsseldorfe začne 27. januára 2022 v ranných hodinách štrajk, ktorý potrvá do 28. januára 2023, 0:30 hod. Najmenej polovica plánovaných letov bude zrušená alebo výrazne oneskorená.

Od 12. júna 2022 nie je potrebné na vstup na územie Spojených štátov amerických predložiť negatívny výsledok testu na COVID-19. Povinnosť byť zaočkovaný zostáva zachovaná....

Vstup do Chorvátskej republiky je povolený pri splnení podmienok vstupu, ktoré boli platné pred epidémiou COVID-19.

Cestujúci prichádzajúci do Grécka nemusia pri vstupe do krajiny preukazovať digitálny COVID certifikát EÚ, potvrdenie o prekonaní COVID-19 alebo negatívny výsledok testu....

Generálny štrajk, organizovaný odbormi s cieľom presadiť zvýšenie náhrad za rast životných nákladov, zasiahne celkovo 22 prichádzajúcich a odchádzajúcich letov (16 z Larnaky a 6 z Pafosu).

Cyperská republika zrušila všetky pandemické opatrenia týkajúce sa vstupu do krajiny...

Od 1. mája 2022 sú zrušené všetky opatrenia súvisiace s pandémiou COVID-19. Na vstup do krajiny nie je potrebný vakcinačný certifikát ani test na COVID-19.

Pravidlá pre vstup do Tuniska v súvislosti s COVID-19 boli zrušené. Na vstup do Tuniska sa nevyžaduje splnenie žiadnych epidemiologických podmienok...

Pravidlá pre vstup do Egypta v súvislosti s COVID-19 boli zrušené. Na vstup do Egypta sa nevyžaduje splnenie žiadnych epidemiologických  podmienok. Pred cestou si však preverte podmienky u prepravnej spoločnosti.

Cestujúci sú povinní pred vstupom do krajiny vyplniť formulár o zdravotnom stave najneskôr  1 hodinu pred odletom.

Vstup do Ekvádoru je bez obmedzení, cestujúci sú však povinní pred cestou vyplniť a predložiť online formulár - vyhlásenie o zdravotnom stave...

Pri vstupe do krajiny sú cestujúci starší ako 12 rokov povinní sa preukázať potvrdením o kompletnom očkovaní (min. 2 dávky,  resp. negatívnym výsledkom PCR testu nie starším ako 24 hodín. 

Od 10. januára 2023 všetci cestujúci z Indie a z Čínskej ľudovej republiky musia mať povinné zdravotné poistenie pokrývajúce náklady na liečbu COVID-19 vo výške najmenej 10.000 USD. Poistenie musí byť na celú dĺžku pobytu v Thajsku plus 7 dní navyše.

Od 1. januára 2022 platí pre všetkých cestujúcich povinnosť pred cestou vyplniť online elektronický zdravotný a migračný formulár. Od 6. apríla 2022 platia nie je potrebné predkladať potvrdenie o očkovaní, ani negatívny PCR test

Od 12. augusta 2022 sa pri vstupe do Monaka cestujúci nemusia preukazovať očkovacím preukazom ani výsledkom testu na COVID-19. Všetky aktuálne informácie sú publikované na stránke monackého Úradu vlády.

Alžírsko od 30. októbra 2022 zrušilo obmedzenia pri vstupe do krajiny súvisiace s COVID-19. Občania Slovenskej republiky sa pri vstupe do krajiny nemusia preukazovať očkovacím preukazom ani negatívnym testom na ochorenie COVID-19.

Francúzsko zrušilo väčšinu obmedzení týkajúcich sa COVID-19, ktoré platia rovnako pre Korziku, ako aj zámorské územia a regióny.

1 / 13